Het contracteringsproces voor 2026 zit in een cruciale fase
Juli 2025
Veel een- en tweejarige contracten met zorgverzekeraars lopen eind dit jaar af. Dat betekent dat huisartsen in oktober de nieuwe zorgovereenkomst moeten tekenen. De zorgverzekeraars hebben in april hun inkoopplannen bekend gemaakt. Een belangrijk moment voor de overlegteams huisartsen (OTH’s) die daar de afgelopen maanden intensief over hebben overlegd, met ondersteuning van het LHV-bureau.
Hoeveel invloed hebben ze kunnen uitoefenen op de plannen van de zorgverzekeraars en is er nog iets wat moet worden bijgesteld of aangescherpt? Aard Verdaasdonk, LHV-bestuurslid met contractering in zijn portefeuille, volgt het proces elk jaar op de voet.

Uit De Dokter juli/augustus 2025
Met in dit nummer onder andere artikelen palliatieve huisartsenzorg, contractering voor 2026, de winnaar van de LHV Bouwprijs en de agenda van LHV-beleidsadviseur Robbert Polet. En natuurlijk vaste rubrieken Binnenkijken en De Tas.

Bekijk ook
Hoe zorgen we dat nieuwe aanbieders in de huisartsenzorg goede kwaliteit en continuïteit bieden? De LHV en het NHG hebben
Er is nog steeds veel onduidelijkheid rondom de toepassing van de zzp-wetgeving in de huisartsenzorg. Als LHV zitten we niet
De koers van de gezondheidszorg wordt voor een groot deel in Den Haag bepaald, maar steeds vaker speelt ook de