IGJ: verstrek ontbrekende FMD-gegevens
De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd roept apotheekhoudende huisartsen op om ontbrekende FMD-gegevens te verstrekken.

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) ziet erop toe dat apothekers en apotheekhoudende huisartsen zich houden aan de controle van geneesmiddelen op de veiligheidskenmerken. De controle is onderdeel van de Geneesmiddelenwet om te voorkomen dat patiënten vervalste geneesmiddelen meekrijgen. Als blijkt dat je je niet houdt aan de controle van geneesmiddelen, kan de IGJ handhavende maatregelen nemen.
De IGJ signaleert nu dat een aantal apotheekhoudenden de geneesmiddelen niet afmeldt in het veiligheidssysteem. Hiermee voldoen zij formeel niet aan de FMD-richtlijn (Falsified Medicines Directive). De IGJ vraagt de betreffende apotheekhoudenden om de ontbrekende gegevens alsnog te verstrekken.
Daarnaast laat de IGJ weten dat apotheekhoudenden zonder aansluiting of werkinstructie, of die veel waarschuwingssignalen krijgen, de aandacht hebben.
Meer informatie
Nieuws
De nieuwste editie van De Dokter valt vanaf volgende week bij LHV-leden op de mat. Annemarie van Haestregt, huisarts in
Donderdag 5 november 2026 vindt de volgende editie plaats van de jaarlijkse cursus Starten als Apotheekhoudend Huisarts. Stevige basis Tijdens
Tot voor kort mochten alleen persoonlijke e-mailadressen van BIG-geregistreerde zorgverleners worden gebruikt voor digitale risicomeldingen (DHPC’s en recallbrieven). Dat leidde