Implementatieplan zorgcoördinatie naar Tweede Kamer
Zorgcoördinatie is voor complexe multidisciplinaire zorgvragen in de acute zorg een goede manier om de huisartsen(spoed)zorg te ontlasten en de patiënt snel op de juiste plek te krijgen. Zorgcoördinatie helpt met het toegankelijk houden van de acute zorg die onder druk staat. Daarom streven we er naar om in 2025 in elke regio een vorm van zorgcoördinatie beschikbaar te hebben voor alle patiënten. Voor de huisartsenzorg biedt zorgcoördinatie kansen, maar er zijn ook aandachtspunten bij de regionale uitwerking.

De zorg moet voor iedereen in Nederland betaalbaar, toegankelijk en van goede kwaliteit zijn. Dat is een uitdaging met toenemende schaarste van personeel en middelen, zeker in de combinatie met een stijgende zorgvraag. Dat vraagt om een goede onderliggende organisatie van de zorgketen in brede zin. Voor de acute zorg, waaronder ook de acute huisartsenzorg, is zorgcoördinatie een belangrijk middel om bij te dragen aan de toegankelijkheid.
Door betere samenwerking en kennis van elkaars processen, ziet de juiste zorgverlener de patiënt en is het in tijden van schaarste mogelijk om de acute zorg regionaal op te schalen. Ook is in de plannen opgenomen dat er inzicht moet komen in actuele beschikbare capaciteit bij alle ketenpartners, waardoor het zoeken van een vervolgzorgplek minder tijd moet gaan kosten.
Implementatieplan maakt aanpak concreet
In het plan wordt onderscheid gemaakt tussen processtappen die landelijk gerealiseerd moeten worden en waarmee huisartsen via hun ROAZ in de regio’s zelf mee aan de slag kunnen gaan. Daarnaast wordt ook toegelicht hoe huisartsen en andere partijen in de regio worden ondersteund om de beweging naar zorgcoördinatie te maken. Samen met de opgestelde plannen van de regio’s vormt het implementatieplan dat de minister van VWS deze week naar de Tweede Kamer stuurde, de basis voor de implementatiefase van zorgcoördinatie in 2024.
De LHV is tevreden met het plan, maar ziet wel een aantal aandachtspunten:
Nieuws
Hoe maken we het praktijkhouderschap (weer) aantrekkelijk? Dat onderzocht de LHV samen met UMC Groningen. Want wat hebben huisartsen eigenlijk
Op 19 mei is het Dag van de Huisarts en wij zijn op zoek naar jouw verhaal! Staat jouw huisarts
Worstel jij met tekort aan ruimte binnen jouw huisartsenpraktijk of loopt je huurcontract binnenkort af? Of worstel je met andere