Spring naar content

CAZ vraagt aandacht voor compensatie gestegen loonkosten

De LHV-commissie apotheekhoudende zaken (CAZ) heeft Martin van Rijn, in zijn rol als bemiddelaar bij de CAO Apotheken, opgeroepen aandacht te vragen bij zorgverzekeraars voor compensatie van de gestegen loonkosten voor apotheekhoudende huisartsen.

Geen compensatie tarieven

Een aantal zorgverzekeraars heeft aangegeven dat zij bij apotheekhoudende huisartsen géén compensatie in de tarieven willen opnemen voor gestegen loonkosten, ook wanneer dit voor openbare apotheken wel zou gelden.

Onbegrijpelijk en onrechtvaardig

Als CAZ vinden wij de opstelling van deze zorgverzekeraars onbegrijpelijk en onrechtvaardig, zeker gezien het feit dat de loonkosten van apothekersassistenten in dienst van de apotheekhoudende huisarts veel hoger zijn dan in de openbare apotheek en de tarieven hier niet op zijn aangepast.  

Daarom hebben wij de heer Van Rijn in een brief gevraagd om dit punt in zijn gesprekken met zorgverzekeraars mee te nemen, zodat apotheekhoudende huisartsen in de tarieven voor gestegen loonkosten ook worden gecompenseerd.

Nieuws

Het Instituut Verantwoord Medicijngebruik (IVM) biedt diverse nascholingen en e-learnings voor apotheekhoudende huisartsen en andere zorgverleners in de praktijk. Denk

De eindstand van de uitvraag Kwaliteitsindicatoren Farmacie (KIF) over 2025 is bekend. Met een respons van maar liefst 96,5% is

KIF-uitvraag van start

De uitvraag van Kwaliteitsindicatoren Farmacie (KIF) over 2025 onder apotheekhoudende huisartsen vindt dit jaar plaats van maandag 30 maart tot