Spring naar content

De Dokter: deze week weer op de mat

De nieuwste editie van De Dokter valt deze week bij LHV-leden op de mat. Marissa Vane, huisarts in Eindhoven, vertelt alvast iets over de inhoud van dit nummer.

Het artikel over hybride huisartsenzorg geeft een mooi overzicht van digitalisering in de huisartsenpraktijk. In de dagelijkse praktijk voelt het vaak nog als iets dat erbij komt, en moet ik tussen de drukke spreekuren en visites ook de e-consulten zien weg te werken. Het artikel laat zien dat digitale zorg een duidelijke meerwaarde kan hebben, mits de praktijkstructuur hierop wordt aangepast en er bewust tijd voor wordt vrijgemaakt. Daarnaast blijkt dat digitale zorg ook van toegevoegde waarde kan zijn in praktijken met veel anderstalige patiënten en patiënten met een lage sociaaleconomische status, waardoor er meer tijd overblijft voor kwetsbare patiënten.

Na een aantal maanden waarnemen in verschillende huisartsenpraktijken ben ik steeds meer bezig met de vraag: wat wordt mijn volgende stap? Ik wil graag praktijkhouder worden, het mooie en uitdagende van een nulpraktijk lijkt me dat je de praktijk volledig zelf kunt opbouwen en inrichten, passend bij je eigen visie. Eerder hoorde ik vooral over de nadelen, zoals financiering en huisvesting.

Ik word enthousiast van de verschillende initiatieven in het land waarbij huisartsen, zorggroepen, gemeenten en zorgverzekeraars startende nulpraktijken op uiteenlopende manieren ondersteunen. Hopelijk zorgen deze initiatieven ervoor dat meer collega’s enthousiast raken en de stap durven te zetten!

Wat mijn volgende stap ook wordt, ik zie mezelf als teamplayer, in ieder geval in een groepspraktijk. Daarnaast wil ik mij naast het huisartsenvak blijven ontwikkelen, bijvoorbeeld in bestuurswerk of onderzoek, zoals sommige collega’s doen door zich in te zetten voor de gemeentepolitiek of door wetenschappelijk onderzoek te verrichten, zoals de huisartsen uit het praktijkverhaal.

Huisarts Marissa Vane

Verder in deze editie van De Dokter:

  • Huisartsen actief in de gemeentepolitiek
  • Vijf vragen over de overdacht van de specialist
  • Huisartsendagen 2026: de kracht van verschillen
  • En natuurlijk Binnenkijken en De Tas

Dit nummer van De Dokter valt rond 26 februari bij je op de mat.

Lees De Dokter online

Nieuws

Maak je klaar voor de tweede editie van de Huisartsendagen op donderdag 18 en vrijdag 19 juni 2026 in Den

Wil je als huisarts invloed hebben op wat er in jouw gemeente gebeurt? Dan is stemmen belangrijk, maar er zijn

Hoe zorgen we dat nieuwe aanbieders in de huisartsenzorg goede kwaliteit en continuïteit bieden? De LHV en het NHG hebben