Spring naar content

Geen staking apotheekmedewerkers tijdens kerstperiode

De rechter verbiedt een staking van apotheekmedewerkers in de kerstperiode. Dat is de uitkomst van een kort geding dat door twee brancheverenigingen was aangespannen tegen vakbonden CNV en FNV.

De apotheekmedewerkers wilden het werk neerleggen op 23, 24 en 27 december. Ze willen loonsverhoging én aandacht voor de werkdruk. Doordat de kerstdagen midden in de week vallen, zouden zo’n 1950 apotheken in het land negen dagen gesloten zijn.

De brancheverenigingen hadden het kort geding aangespannen omdat zij een staking van deze duur onverantwoord vonden, vanwege de grote impact op patiënten.  Omdat de staking meteen na het weekend in zou gaan, deed de rechter direct op vrijdagochtend uitspraak.

Nieuws

In 2025 beantwoordden we 10.219 ledenvragen. Dat zijn er zo’n 200 per week en 81,4% daarvan werd al binnen één

In 2024 hebben branche- en beroepsverenigingen het Convenant Medisch Generalistische Zorg (MGZ) ondertekend. Om zorgaanbieders en huisartsen te ondersteunen bij

Kunstmatige intelligentie (AI) kan de huisartsenzorg versterken, bijvoorbeeld door administratieve lasten te verlichten en consulten beter voor te bereiden. Tegelijk