Juridisch traject NZa: tot 30 juni procesinfo en na publicatie NZa-besluit volgt de inhoud
In mei lieten wij weten dat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) de publicatie van de herziene tarievenbesluiten voor de huisartsenzorg uitstelt tot 30 juni 2026. Dat leverde vragen op. LHV-voorzitter Marjolein Tasche geeft samen met onze jurist antwoord in onderstaande video op de kernvragen: waarom geen bezwaar tegen het uitstel en waarom is er tot nu toe zo weinig informatie?
In het kort
De rechter was duidelijk op 18 november 2025: het is niet aannemelijk dat de tarieven de redelijke kosten van huisartsenzorg dekken. Half mei liet de NZa aan LHV, VPH en DBH weten de publicatie over de herziene tarieven niet half mei, maar op 30 juni 2026 te publiceren.
De afgelopen tijd kregen wij veel reacties. Een deel beantwoorden in de video hierboven. Ook legt Marjolein uit wat je de komende periode, tot 30 juni, kunt verwachten van de LHV. Goed om te weten: op 30 juni organiseren wij, als het besluit van de NZa gepubliceerd is, een webinar om je direct bij te praten over de publicatie. Zet de datum alvast in je agenda, meer info volgt.
Praat mee
Heb je na het zien van de video vragen? Laat van je horen via onderstaand formulier. De antwoorden op de vragen komen binnenkort op onze website te staan.
Meer over de rechtszaak en NZa-tarieven
De rechter gaf huisartsen in november 2025 op belangrijke punten gelijk. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft niet aannemelijk gemaakt dat
De NZa heeft wederom niet aannemelijk gemaakt dat de tarieven voor huisartsenzorg kostendekkend zijn. Dat oordeelde het College van Beroep
We reageren in dit bericht op de vandaag uitgesproken, definitieve uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb)