LHV, NHG en KNMP vragen om aanvullende maatregelen medicatietekorten
De LHV maakt zich grote zorgen om de oplopende medicatietekorten. Samen met NHG en KNMP vragen wij de minister met ons in gesprek te gaan over de mogelijkheden die wij zien om de tekorten op korte termijn te verminderen.

Maatregelen onvoldoende
In haar Kamerbrief van medio juni stelt voormalig minister Dijkstra een aantal maatregelen voor om het tekort aan bepaalde medicijnen te verminderen. Zoals het gefaseerd uitbrengen van tenders, het uitsluiten van specifieke middelen uit het preferentiebeleid en het aanpassen van de G-standaard bij de KNMP.
Als LHV, NHG en KNMP vinden wij deze maatregelen onvoldoende. We zijn van mening dat de voorgestelde maatregelen de tekorten niet zullen verminderen, laat staan oplossen.
Oplossing voor korte termijn
Om op korte termijn de tekorten te verminderen, stellen wij de volgende maatregelen voor:
Daarnaast vragen wij de minister zorg te dragen voor de juiste randvoorwaarden zodat zorgverleners de zorg voor hun patiënten goed kunnen blijven organiseren, ook als er sprake is van extra administratieve en logistieke belasting door medicatietekorten.
In gesprek
In een gezamenlijke brief vragen wij de minister met ons in gesprek te gaan over de door ons voorgestelde maatregelen.
Nieuws
De Landelijke ledenvergadering van de LHV heeft Antonie van Schothorst, huisarts op Urk, benoemd tot lid van het landelijk bestuur.
Het nieuwe kabinet zet in op rust en duidelijkheid in het zzp-debat. Een groot deel van de wet Vbar wordt
Maak je klaar voor de tweede editie van de Huisartsendagen op donderdag 18 en vrijdag 19 juni 2026 in Den