Spring naar content
Afdeling Gelre-IJssel

Paarse krokodil

Van een patiënt ontving ik een mail met het verzoek om voor hem en zijn partner een kuur Ciproxin en een breed werkend antibioticum voor te schrijven voor hun vakantie naar India. Ook vroeg hij om een  kuur Diamox voor of tegen de hoogteziekte. De vaccinaties hadden ze al gekregen van een reizigersadviesbureau in Amsterdam.

Ik mail terug dat ik vind dat de Ciproxin en de gevraagde kuren ook bij het reisadvies horen en adviseer ze daarvoor het bureau in Amsterdam te benaderen. Daarbij is preventie van hoogteziekte meer dan een paar pillen nemen, dus dat advies moeten zij daar dan ook geven.  

Ik krijg een mail terug dat het advies van hun reisorganisatie was om bij de huisarts voet bij stuk te houden, want die doen soms moeilijk… Ik ga aan. Ik bel even, want dan draag je de emotie toch wat beter over. Reisadvies is een aparte tak van sport en die beoefen ik niet, dus graag terug naar dat bureau. Dat zij €15,75 rekenen per voorgeschreven recept, laat me niet helemaal koud. Maar dat is een Kapucijnapen experiment-kwestie.

En wederom benadruk ik dat onze arts-patiëntrelatie niet opknapt van dit getouwtrek, omdat een organisatie iets bij ons over de schutting kiept wat er niet hoort. Maar ook dat commerciële organisaties er dus op wijzen dat je dan maar even door de normen van je huisarts heen moet drukken om een paar tientjes te besparen bij een reizigersadvies bureau. Vermoeiend. En paars.

Nieuws

Er is media-aandacht voor de digitale tool MINDD (‘Moet ik naar de dokter?’). Dat roept vragen op over gebruik en

Discriminatie in de zorg krijgt steeds meer aandacht, maar veel huisartsenpraktijken hebben geen expliciet antidiscriminatiebeleid. Dat blijkt uit onderzoek van

We organiseren een bijzondere ledenbijeenkomst waarin we kennismaken met het nieuwe ambassadeursteam en afscheid nemen van de huidige ambassadeurs die