Paarse krokodil; verwijzing naar de logopedist
Een niet zeldzame paarse krokodil is het verzoek tot verwijzing naar de logopedist na een screening door school, waarbij verdere logopedische behandeling geïndiceerd is.

Goed idee om onze kinderen goed taalvaardig te maken als ze jong zijn. Waarom moeten wij er dan ook nog wat van iets vinden als de indicatie al gesteld is door een deskundige?
Op de website “Verwijsafspraken.nl” vind ik behalve contractafspraken met de verzekeraar geen verdere verklaring. Als ik iets niet snap in de geneeskundige logistiek, gaat het meestal over geld. En inderdaad bingo!
We vragen het na bij de logopedist. Daar blijkt dat het tarief voor screening bij directe toegankelijkheid voor logopedie ongeveer 15 euro is. Het tarief intake en opstellen behandelplan na verwijzing door de huisarts is 65 euro.
Daar gaan we al. Screening is arbeidsintensiever dan wanneer er al een diagnose is gesteld door een huisarts. Kennelijk schiet het DTF het doel voorbij. Kennelijk is er ook een tarief voor screening, intake en behandeling zonder verwijzing. Daar lijken niet alle logopedisten gebruik van te (kunnen) maken: code 4047. Dat is rond de 80 euro. Dus allemaal even goed opletten en op de juiste wijze declareren, dat scheelt weer tijd voor de huisarts.
Gijs Smit, ambassadeur
Nieuws
Er is media-aandacht voor de digitale tool MINDD (‘Moet ik naar de dokter?’). Dat roept vragen op over gebruik en
Discriminatie in de zorg krijgt steeds meer aandacht, maar veel huisartsenpraktijken hebben geen expliciet antidiscriminatiebeleid. Dat blijkt uit onderzoek van
We organiseren een bijzondere ledenbijeenkomst waarin we kennismaken met het nieuwe ambassadeursteam en afscheid nemen van de huidige ambassadeurs die