Themabijeenkomst 3 juni 2026

Hoe weerbaar ben jij en is de praktijk in tijden van crisis?
De stroom valt uit. Internet en telefonie werken niet meer. Medisch dossiers zijn niet bereikbaar. Welke keuzes maak je als de praktijk niet meer kan draaien zoals je gewend bent? Hoe organiseer je de patiëntenzorg? En hoe werk je daarin als praktijkteam effectief samen?
Kortom: in hoeverre ben jij en is de praktijk voorbereid op een crisis? Met deze en andere vragen gaan we aan de slag tijdens de themabijeenkomst van de LHV-afdelingen Noord-Holland Midden en Noord-Holland Noord op 3 juni in Chateau Marquette Heemskerk. Of je nu in loondienst werkt, waarnemer bent of praktijkhouder: het programma is relevant voor iedere huisarts!
Tijdens deze bijeenkomst
- Krijg je inzicht in hoe de crisiszorg in Nederland is georganiseerd, zowel landelijk als regionaal, en wat er in zulke situaties van huisartsen en praktijkhouders wordt verwacht
- Neemt Frenk van Assen, voormalig lid van de Korps Commandotroepen, je op interactieve wijze mee in de principes voor optimale samenwerking van de Special Forces. Wat maakt een team sterk onder druk en wat kun je daarvan direct toepassen in de huisartsenpraktijk?
- Maak je kennis met de nieuwe handleiding van de LHV, NHG en InEen, met praktische handvatten om je praktijk voor te bereiden op crisis. Onderdeel hiervan is een simulatiespel waarmee je samen met je praktijkteam kunt oefenen met realistische crisissituaties.
- Ontvang je een handige gadget.
Programma:
| 17:30 uur: Inloop & Dinerbuffet |
| 18:45 uur: Welkom & Start Themabijeenkomst |
| 21:30 uur: Sluiting & Napraten (tot uiterlijk 22:00) |
Praktisch
| Locatie: Kasteel Marquette, Marquettelaan 32, Heemskerk |
| Accreditatie: 2 punten |
| Entree: Gratis voor leden en AIOS |
Nieuws
Op 1 juli spreekt de Tweede Kamer over de toekomst van zorg en welzijn in Nederland. Namens huisartsen hebben wij
Veel huisartsen merken het: de dagelijkse gang van zaken in de huisartsenpraktijk verandert snel. Praktijken zijn gegroeid, teams zijn groter
Steeds meer huisartsen denken na over praktijkhouderschap, maar de stap daadwerkelijk zetten blijkt spannend. Want hoe combineer je het met