Belangrijke huisartsenthema’s en politieke actualiteiten op de agenda van de LLV
De Landelijke Ledenvergadering van 30 juni ging over belangrijke actualiteiten in de huisartsenzorg en de politiek, over het kabinetsvoornemen om de vergoeding op niet-gecontracteerde zorg af te schaffen en over enkele verenigingszaken. De LLV was op de dag dat de NZa haar definitieve besluit over de tarieven bekend ging maken. Dat onderwerp kwam natuurlijk aan bod: welke acties gaan we ondernemen als het besluit niet positief is?

In dit bericht vertellen we je over de belangrijkste punten uit de vergadering.
Kabinetsvoornemen afschaffing vergoeding niet-gecontracteerde zorg
Het kabinet heeft aangekondigd maatregelen voor ogen te hebben om de zorg “toegankelijk te houden door passende zorg de norm te maken”. Het kabinet stelt dat ze zorgverzekeraars meer instrumenten wil geven om te waarborgen dat zorg passend is, waaronder instrumenten om niet-passende zorg niet meer te vergoeden. We voorzien dat als niet-gecontracteerde zorg niet meer wordt vergoed, dit impact gaat hebben op huisartsen (in positieve en/of negatieve zin).
De planning is dat het kabinet eind 2027 met een wetsvoorstel komt. Het vormgeven van dat wetsvoorstel vindt het komende jaar plaats. Daarom staat dit onderwerp nu op de agenda van de Ledenvergadering, zodat we op tijd zijn om ons huisartsengeluid te laten horen.
Tijdens de vergadering haalden we eerste ideeën en invalshoeken op. De afgevaardigde ambassadeurs deelden de risico’s die zij zien, welke kansen er van uit gaan en welke voorwaarden belangrijk zijn voor huisartsen. Dit vormt input voor de uitwerking van een standpunt, door een werkgroep van ambassadeurs en bestuur. De bedoeling is dat standpunt later in het jaar op een Landelijke Ledenvergadering te agenderen.
Bekostiging en NZa-tarieven
Vooruitlopend op het definitieve besluit van de NZa dat in de middag bekend werd, bespraken de ambassadeurs en het bestuur welke strategie de LHV gaat volgen als het NZa-besluit negatief uitpakt. We kiezen voor duidelijke acties: gang naar de rechter en inzetten op een nieuwe bekostigingssystematiek.
De ambassadeurs gaan regionaal het gesprek aan met leden hierover.
Update: later op de dag werd bekend dat de NZa nauwelijks een aanpassing doet naar aanleiding van de rechterlijke uitspraak en alle input die LHV, VPH en DBH hebben gegeven aan de NZa. Lees hier ons nieuwsbericht daarover.
Beleids- en politieke actualiteiten
Tijdens de Ledenvergadering deelden de bestuursleden van de LHV belangrijke ontwikkelingen op thema’s, waaronder (op hoofdlijnen):
De public affairs adviseurs van de LHV gaan het land in om in allerlei regio’s leden meer te vertellen over de lobby door de LHV. Meld je vooral aan als in jouw regio een bijeenkomst is, als je een kijkje in de keuken wilt krijgen van dit belangrijke werk van de LHV.
Verenigingszaken
Er stond ook enkele verenigingszaken op de agenda:
- De jaarrekening 2025 werd vastgesteld. Het bestuur werd decharge verleend voor het gevoerde strategisch en financieel beleid in het boekjaar 2025.
- Daarnaast werden er twee nieuwe leden voor de financiële commissie benoemd.
Meer weten?
Als lid van de LHV kun je alle vergaderstukken lezen.
Ook kun je terecht bij de ambassadeurs van jouw regionale afdeling met vragen en input.
Nieuws
Op 2 juli heeft het kabinet excuses gemaakt voor de rol van de overheid in de druk die op ongehuwde
Een groot aantal politieke partijen in de Tweede Kamer sprak tijdens het Kamerdebatdebat IZA/AZWA teleurstelling uit over het besluit van
Vanaf nu kun je rechtstreeks naar digitale gezondheidsapps (DiGA’s) verwijzen via ZorgDomein. Daarmee krijg je er een extra mogelijkheid bij