Landelijke stakingsdag apotheekmedewerkers op 12 november
Op dinsdag 12 november vindt een landelijke staking plaats van apotheekmedewerkers. Dat hebben de vakbonden FNV en CNV aangekondigd. De acties vinden plaats in het kader van de cao-onderhandelingen.

Wat houden de acties in?
Op dinsdag 12 november leggen vele apotheekmedewerkers in het hele land hun werkzaamheden neer om te demonstreren voor een goede CAO. Naar verwachting zullen duizenden apotheekmedewerkers naar Den Haag komen.
Wat betekent dit voor de patiënt?
Het veilig gebruik van medicijnen blijft voorop staan. Hoe dit georganiseerd wordt verschilt per situatie en per apotheek. De apotheken, waar gestaakt wordt, communiceren dit zelf aan hun patiënten en stakeholders.
Informatie
Meer informatie over de staking en eventuele vervolgacties vind je op de site van de CNV en de FNV. Op de site van de KNMP vind je informatie voor apothekers over de stakingen, waaronder een Q&A over de collectieve acties. Deze is bedoeld voor apothekers, maar bevat mogelijk ook voor jou, als huisarts, relevante informatie.
Nieuws
De LHV heeft grote zorgen over de voorgenomen afbouw van het verwijsrecht van artsen in het wetsvoorstel Reikwijdte Jeugdwet. Dit
Noodzaak behoud flexibele schil, het wegnemen van drempels voor startende huisartsen, vermindering regeldruk en een actieplan om meer extramurale artsen
Vanaf mei 2026 wordt de werkwijze rond zorgbemiddeling in de medisch-specialistische zorg (MSZ) en de ggz aangepast. Als wachttijden de